Türkçe    İngilizce    Arapça    Rusça    Almanca    Fransızca    İspanyolca    Portekizce    İtalyanca   
Teşhir Ekipmanı Ne İşe Yarar?

Teşhir Ekipmanı Ne İşe Yarar?

Teşhir ekipmanı ne işe yarar bir hayli merak edilen seçenekler arasında yerini alıyor. Genel olarak incelenecek olduğu zaman teşhir ekipmanları dökme gıda ürünlerinin teşhirleri sırasında sağlıklı koşullarda teşhirlerin sağlanması, görsel kalitelerin artmasına yardımcı olur. Ürünlerin müşterilere sunulacak olduğu zaman içerisine konulacak kapların genel ismidir.

Teşhir ekipmanları genel olarak yiyecek sektöründe kullanılan bir üründür. Marketten alınacak ürünlerden manav ürünlerine kadar birçok sektörde tercih edilir. Ürünlerin içerisine koyulacağı sırada tercih edilen büyük ve derin olan kaplar sayesinde sergilenmesi yapılır.

 

Teşhir Ekipmanlarının Kullanım Alanları

Teşhir ekipmanlarının kullanım alanları genel olarak incelenecek olduğu zaman birçok alana hitap ediyor. Daha çok gıda sektöründe kullanılan bir ürün olduğu biliniyor. Fakat her gıda için aynı ürünlerin kullanılması doğru olmayacaktır. Teşhir ekipmanlarının seçimleri sırasında kişilerin ellerindeki ürünlere uygun bir ürün almaları gerekir. Kullanım alanlarına göre yapılacak seçimlerin sınıflandırması;

  1. Bakliyat teşhir ekipmanları
  2. Baharat teşhir ekipmanları
  3. Kuruyemiş teşhir ekipmanları
  4. Şekerleme teşhir ekipmanları
  5. Yaş yemiş teşhir ekipmanları
  6. Lokum teşhir ekipmanları
  7. Helva teşhir ekipmanları
  8. Kome teşhir ekipmanları olarak birçok farklı sınıflandırmalar meydana gelecektir.

 

Baharat Teşhir Ekipmanı

Baharatların muhafaza edilmesi için gereken ekipmanlara denir. Oldukça sağlam ve hava almayacak şekilde tasarımları yapılır. Firmadan istenilen boy ve ölçüler ile üretimler meydana gelir. Marketlerden daha fazla bombeli, derin ve yuvarlak olarak kapalı modellerin tercih edildiği gözlenir. Firmaların üretimlerini devam ettirdikleri dökme gıda teşhir ekipmanları plastik ve cam olan malzemelerden meydana gelir. Tercihlere bağlı bir şekilde plastik ya da cam modelleri öne çıkar. Plastik olarak yer alan kuruyemiş teşhir ekipmanları cam olanlara oranla daha uygun fiyatlarla öne çıkar.

 

Pleksi Kutu

Renksiz, plastik ya da camdan üretimleri meydana gelen, kare ya da dikdörtgen olarak olm şeklinde üretilen kutulara denir. Firmalar tarafından daha çok dayanıklı olması için plastik malzemelerden üretimler meydana geliyor. Pleksi kutuların kullanım alanları ülkemizde bir hayli yaygın olarak öne çıkıyor. Firma aracılığı ile istenilen ölçülerde malzemelerden üretimler meydana gelir. Firmanın sitelerine girmesi ardından ürünler satın alınabiliyor. Sipariş verilecek olan ürünler kısa süre içerisinde adreslere teslim edilebilecektir.

 

Kuruyemiş Teşhir Ekipmanları

Kuruyemiş teşhir ekipmanları kapsamında hava ile temas etmesinden ötürü kolay bir şekilde bayatlamalarına engel olacaktır. Tazeliklerini kayıp eden ürünlerde haşere meydana gelebilir. Bu durum meydana gelirse tek bir üründe ortaya çıkan haşere ürünleri tüm ürünlere yayılım gösterebilir ve büyük bir zarar ile karşı karşıya kalınmasına neden olabilir. Bu yüzden bu tarz ürünlerden yardım almak yeterli olacaktır.

 

Lokum, Helva ve Kome Teşhir Elemanları

Lokum, helva ve kome tarzında olan ürünlerin tazeliklerini koruması satıcılar açısından büyük bir öneme sahip olacaktır. Bu yüzden de ürünlerin tazeliklerinin uzun süre korunması ve ömürleri uzatmak açısından oldukça etkili olacaktır.

 

Yaş Yemiş Teşhir Ekipmanları

Yaş yemiş sınıfında yer alan ürünler çabuk bir şekilde bozulmalara yatkın olan ürünler arasında yer alır. Bu tarz ürünlerde hava, nem ve güneşlerin zararlı ışınlarından korunmasına yardımcı olacaktır. Aksi süreçlerde hassas olan tüm ürünlerin bozulması daha hızlı meydana gelirken, satılmayacak konumlara kadar gelebilecektir. Bu yüzden de yaş yemiş ürünleri dış etkilere karşı korumak için özel olarak tasarımları yapılan teşhir ekipmanlarından destek alınabilir. Bu yüzden de kaliteli olan bu ürünler daha çok öne çıkması ile dikkatleri de çekecektir.

Whatsapp  Whatsapp for Turkish Whatsapp  Whatsapp for English Whatsapp  Whatsapp for Arabic