Türkçe    İngilizce    Arapça    Rusça    Almanca    Fransızca    İspanyolca    Portekizce    İtalyanca   
Teşhir Ekipmanı Nedir?

Teşhir Ekipmanı Nedir?

Teşhir ekipmanı nedir sorusu özellikle de belirli ekipmanları daha uygun fiyatlar ile satın almak isteyen kişiler tarafından araştırılmaktadır. Özellikle de dökme gıda ürünleri için kullanılan bu ürünler dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Farklı özelliklere sahip olan bu ekipmanlar arasından herkes kendisine en uygun olan ekipmanları tercih edebilmektedir. Pleksi maddesi ile üretilen bu ürünler, özellikle de dayanımları ile dikkat çekmektedir. Son derecede dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları sayesinde de uzun zaman boyunca kullanılabilmektedirler. Aynı zamanda da söz konusu teşhir ekipmanları gıdaların en iyi şekilde muhafaza edilmelerini de sağlamaktadır. Işık geçirgenliği oldukça yüksek olan pleksi ekipmanlar, gıdaların kuru ve her zaman için taze kalmalarını da sağlamaktadır. Birçok alanda tercih edilen ürünler olarak öne çıkıyor. Bu yüzden birçok kesime hitap ediyor.

Marketlerden manava, kuruyemişçilerden yaş ürünlere kadar birçok alana uygun modelleri yer alıyor. Plastik ve cam malzemelerden üretimleri meydana gelen teşhir ekipmanları müşterilerin ürünlerini daha iyi bir şekilde muhafaza etmelerine yardımcı olacaktır. Hijyen kurallarını en iyi şekilde öne çıkarırken şeffaf bir yapıda olmasından ötürü müşterilerin ürünlere temas etmesine engel olarak daha rahat incelemelerine yardımcı olacaktır. Bu yüzden birçok alanda rahat bir şekilde tercih edilir. Teşhir ekipmanları kullanım alanlarına göre birçok fazla alanda tercih edilerek öne çıkıyor. Bu yüzden üretim yerlerinden kişilerin kendi kullanacakları alanlara göre bir ürün seçimi yapmaları gerekir.

 

Teşhir Ekipmanlarının Kullanım Alanları

Teşhir ekipmanlarının kullanım alanlarıher ne kadar daha çok gıda sektöründe kullanılsa bile birden fazla seçenekleri yer aldığı gözleniyor. Genel olarak incelenecek olduğu zaman her gıda ürünü için ayrı teşhir ekipmanı yer almasından ötürü kişilerin kullanacakları ürünlere uygun olan modeli tercih etmesi gerekir. Çünkü her bir ürün için farklı üretim alternatifleri yer almasından ötürü kişilerin kendilerine uygun olanları seçmesi önerilir. Şu an satışa çıkarılan;

  1. Bakliyat alanında kullanılacak teşhir ekipmanları
  2. Baharat alanında kullanılacak teşhir ekipmanları
  3. Kuruyemiş alanında kullanılacak teşhir ekipmanları
  4. Şekerleme alanında kullanılacak teşhir ekipmanları
  5. Yaş yemiş alanında kullanılacak teşhir ekipmanları
  6. Lokum, helba ve komealanında kullanılacak teşhir ekipmanları gibi birçok farklı seçenek öne çıkmaktadır.

 

Bakliyat Teşhir Ekipmanları

Bakliyat teşhir ekipmanları genel olarak dükkan ya da marketlerde satılan ürünlerin tazeliklerini korumak için tercih edilir. Özel olarak bakliyat seçeneklerine göre tasarımları yapılan bu ürünlerin bayatlamasından böceklenmesine kadar birçok sorunun önüne çıkar.

 

Kuruyemiş Teşhir Ekipmanları

Kuruyemiş ürünlerinin hava ile temas ettiği zaman bayatladığı bilinir. Hem kolay bayatlaması hem de tazeliklerini kayıp edebilecek kadar hassas ürünler olduğunu bilmek gerekir. Ek olarak hava ve nem ile temas edebilen kuruyemişlerde istenmeyen böcekler meydana gelebilir. Bu yüzden de bütün ürünlere yayılabilecek ve büyük zararla karşılaşılmasına neden olacaktır. Böyle sorunlar ile yüz yüze gelmemek için tercih edilir.

 

Baharat Teşhir Ekipmanları

Baharatların satışa çıkacağı zaman hava ile temas etmemesi tazeliklerini koruyabilmek açısından çok önemli olacaktır. Bu ürünlerin sağlıklarını korumak için özel olarak tasarımları yapılabilen ekipmanların seçimlerinin yapılması gerekir.

 

Şekerleme Teşhir Ekipmanları

Şekerleme tarzında ürünlerin çok hassas olduklarını bilmek gerekir. Kısa sürede bayatlayabilecek olmasının yanı sıra hava aldığı zaman ürünlerin zarar görebileceklerini bilmek gerekir. Bu yüzden uygun şartlarda muhafaza edilmesi gerekir. Şekerlemeleri daha iyi muhafaza edebilmek için şekerleme teşhir ekipmanları uygun olan modeller tercih edilmelidir. Böylece nem ve zararlı ışınlardan rahatlıkla korunabilecektir.

Whatsapp  Whatsapp for Turkish Whatsapp  Whatsapp for English Whatsapp  Whatsapp for Arabic