Türkçe    İngilizce    Arapça    Rusça    Almanca    Fransızca    İspanyolca    Portekizce    İtalyanca   
Teşhir Ekipmanları Çeşitleri Nelerdir?

Teşhir Ekipmanları Çeşitleri Nelerdir?

Teşhir ekipmanları çeşitleri nelerdir konusu bir hayli merak ediliyor. Teşhir ekipmanları genel olarak ürünlerin müşterilere karşı sunulması için tercih edilen kaplara verilen isimdir. Genel olarak gıda sektörü içerisinde tercih edilen teşhir ekipmanları gıdaların bayatlamalarına engel olmak için tercih edilen sağlam, hava almalarına engel olacak şekilde tasarımları yapılmıştır. Eğer ürünlere uygun olan ekipmanların tercih edilmesi olmazsa büyük ürünlerde bayatlamalar meydana gelebileceği gibi satıcıların büyük zararlar elde etmesi söz konusu olabilir.

Teşhir ekipmanları genel olarak plastik ve cam malzemelerden üretimleri gözlenir. Bu şekilde üretilen teşhir ekipmanları müşterilerin ürünlere temas etmeden ürünleri görmelerine, hijyen kurallarına göre daha sağlıklı muhafaza edilmesine yardımcı olacaktır.

Teşhir Ekipmanları Ürünleri

Teşhir ekipmanları ürünleri nelerdir incelenecek olduğu zaman birçok detay gözlenecektir. Bu ürünler arasında;

  1. Bakliyat Teşhir Ekipmanları
  2. Baharat Teşhir Ekipmanları
  3. Kuruyemiş Teşhir Ekipmanları
  4. Şekerleme Teşhir Ekipmanları
  5. Yaş yemiş Teşhir Ekipmanları
  6. Lokum, Helva ve Köme Teşhir Ekipmanları

Her bir ürünün farklı bir kullanım alanı vardır. Bu yüzden uygun olan ürünlerin, uygun teşhir elemanları ile paketlenmeleri gerekir. Aksi halde ürünlerde bayatlama, böceklenme ya da farklı sorunlar meydana gelebilir. Bu durum da kullanıcıların daha çok kar edelim derken zarar etmelerine neden olabilir.

 

Bakliyat Teşhir Ekipmanları

Bakliyat teşhir ekipmanlarıdükkanlarda ya da marketlerde bakliyat ürünlerinin satışları sırasında ürünlerin daha taze kalmalarına yardımcı olur. Bunlar için özel olarak tasarımları yapılan ekipmanları kullanmak gerekir. Bakliyatlar için özel bir şekilde tasarımları yapılan ekipmanlar hem bayatlamalarını hem de böceklenmelerini önler.

 

Kuruyemiş Teşhir Ekipmanları

Kuruyemiş ürünlerinin hava ile temas edilmesi durumunda kolay bir şekilde bayatlayan ve tazeliklerini kayıp eden hassas ürünler olduğunu bilmek gerekir. Bir yandan da hava ve nem ile temas etme durumlarında istenmeyen haşere üremeleri neden olabilir. Bu durumlar meydana gelirse tek bir üründe meydana gelen haşere sorunları tüm ürünlere yayılım gösterebilir ve büyük zararların meydana gelmesine neden olabilir. Bu yüzden böyle sorunların önüne geçmek için özel olarak tasarlanan kuruyemiş teşhir ekipmanı tercih etmek gerekir.

 

Şekerleme Teşhir Ekipmanları

Şekerleme tarzında olan ürünlerin hassas ürünler olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Şekerlemelerin bayatlamalarını önlemeyi başarmak için uygun şartlarda saklanması gerekecektir. Şekerleme muhafaza süreçlerinde hava, güneş ve nemden korumak gerekir. Aksi durumlarda bütün ürünlerin artık satılmayacak bir konuma geleceğini bilmek gerekir. Bunların önlerine geçmek ve şekerlemeleri hava, nem ve zararlı olan ışınlardan korunması için şekerleme teşhir ekipmanları tercih edilmesi gerekir.

 

Yaş Yemiş Teşhir Ekipmanları

Yaş yemiş sınıfında yer alan ürünlerin çabuk bozulmalara yatkın olan ürünler olduğunu bilmek gerekir. Böyle ürünler genel olarak hava, nem ve güneşlerin zararlı ışınlardan korunması gerektiğine dikkat edilmelidir. Aksi durumlar meydana geldiği zaman hassas olan ürünlerin hızlı bir şekilde bozulmalarından satılmayacak hale gelmelerine kadar birçok durum kaçınılmaz olacaktır. Böyle durumların önlerine geçmek için dış etkilerden korumak adına yaş yemiş teşhir ekipmanları kullanmak öncelik olmalıdır.

 

Lokum, Helva ve Köme Teşhir Ekipmanları

Lokum, helva ve köme tarzında olan tüm ürünlerin tazeliklerini korumayı başarmak satıcılar açısından bir hayli önemli noktada olacaktır. Bu noktada lokum, helva ve kome teşhir ekipmanları ile satışa çıkan ürünlerin tazeliklerini korumak için ömürleri uzatmak öncelik olmalıdır. Eğer bu tarz ürünlerin tercih edilmesi söz konusu olursa bir ürün daha rahat bir şekilde muhafaza edilebilecektir. Bu yüzden iyi bir seçime dikkat etmek gerekir.

Whatsapp  Whatsapp for Turkish Whatsapp  Whatsapp for English Whatsapp  Whatsapp for Arabic