Ahşap Baharat Kovası

19.10.2019
Ahşap Baharat Kovası

Özellikle baharat ve kuru bakliyat gibi ürünleri, ahşap malzemenin tercih edilmesi gerekir. Nedeni ise ahşabın doğal bir koruyucu olması ve birçok olumsuz unsurdan etkilenmemesidir. Ancak ahşap malzemenin de zayıf yanları vardır. Ahşap baharat kovası, nemden etkilenir.

Baharat, kuru bakliyat ve kahvaltılık ürünleri saklamak için üretilen ahşap kovaların yararları:

  • Doğal bir malzemedir ve sıcaklık duygusu verir.
  • Geniş boyut seçeneklerine sahiptir. Ayrıca birçok renge boyanabilir.
  • Estetik yönünden eşsiz özelliklere sahiptir.
  • Geri dönüşüm malzemesi olarak kullanılabilir.
  • Dirençlidir ve oldukça hafiftir. Birçok ürün kolaylıkla ahşap taşıma elemanları ile taşınabilir.
  • Ürünlerin daha uzun süre taze kalmasını sağlar.
  • Oldukça sağlamdır ve şok etkilerine uzun süre dayanabilir.
  • Isı yalıtımı sağlar. Dış ortamda meydana gelen ısı değişimlerinden kolaylıkla etkilenmez.
  • Kimyasal maddelerin birçoğundan zarar görmez ve birçok kimyasal maddeyi absorbe edebilir.
  • Kaplanabilir olması, farklı tasarımların yapılabilmesine imkan sağlar.

Yukarıdaki maddelerde olduğu gibidir.

Ahşap Baharat Kovası Özellikleri

30 Santimetre çapında ve 30 santimetre yüksekliğinde başlangıç boyutları vardır. 47 santimetre çapında ve 60 santimetre yüksekliğine kadar olan ebatları bulunur. 10-12 kilogram kapasiteden, 80-90 kilogram kapasiteye kadar modeller bulunur.

Orta gövde, düşey şekilde kesilmiş ahşap parçaların birleşiminden oluşur. Düşey ahşap malzemeler, metal çember yardımıyla tutturulur. Destek ayakları olan modellerin yanı sıra, destek ayakları olmayan model olarak da üretilir. Destek ayakları nemden ve zeminden gelebilecek zararlı etkilerden, ahşap baharat kovası ürününü korur. Destek ayağı olmayan modelleri de ise zemine yükseltme elemanı yerleştirilir ve ahşap kova bu yükseltilmiş eleman üzerinde durur.

Ahşap baharat kovası ürününe, birçok baharat ürünü yerleştirilebilir. Kova içerisi çelik ya da sağlam bir plastik türü olan pleksiglass ile kaplıdır. Bu yalıtım malzemeleri, ahşapta zaten doğal olarak bulunan yalıtım özelliğini güçlendirmede yardımcı olur.

Ayrıca çok amaçlı kullanım için de uygundur. Yalnızca baharat ürünleri değil, kahvaltılık ürünler ve salça turşu gibi kış için kullanılan gıdaların teşhiri için de uygundur. Ayrıca bakliyat ürünlerinin teşhirinde de kullanılabilirler.

Ahşabın üzerine dilendiği takdirde, ürünün isminin yer aldığı metal plakalar yapıştırılabilir. Gerek dükkanın iç kısmında, gerek se dış ortamda sergilemek için uygundur. Ancak dışarıdan gelebilecek toz ve yağmur gibi olumsuz etkilerden korunması için kovanın kapağı kapatılmalıdır.

Ahşap baharat kovasının pleksiglass malzemesinden üretilen kapağı, ürünleri dış ortamdaki ya da iç ortamdaki zararlı etkilerden korur. Ayrıca ürünün uzun süre taze kalmasını sağlar.

Kovanın dairesel kenarlarına, ürünlerin yerleştirilebilmesi için poşetler asılabilir. Kanca yardımıyla asılan poşetler sayesinde, müşteriler ürünü kendileri alabilirler. Genelde bombeli yapıdaki pleksi kapaklar, ahşap baharat kovası modelleri için tasarlanırlar. Sürgülü olan modeller ise kare şeklindeki ahşap teşhir ürünlerinde kullanılır.

Daha otantik bir görünüm elde edilebilmesi için kovanın üzerine desen ve resimlerin yer aldığı çıkartmalar yerleştirilebilir. Bazı dükkan sahipleri, küçük kilim parçalarını kova üzerine sararlar. Püsküllü yapıdaki kilim parçaları, ahşap baharat kovası modellerine daha hoş bir görünüm katarlar.

Şeffaf olan ahşap kovası modellerinde ise, kovanın ortasında yer alan şeffaf bölümden, ürünün tamamı görülebilir.

Ahşap Baharat Kovası Fiyatları

Çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz ahşap baharat kovası modellerini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Yüksek kalitede üretilen ve farklı boyutlarda olan ahşap kova modelleri fiyatları için, Efe Teşhir Ekipmanları internet sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilir, ürünler hakkında fiyat bilgisine ulaşabilir, her türlü görüş ve isteklerinizi bizlere gün boyunca bildirebilirsiniz.

Tümü